Szkoła Podstawowa nr 43 w Bytomiu

41-936 Bytom

ul. Suchogórska 98

Program Superkoderzy

Mega Misja oraz Super Koderzy - program Fundacji Orange.

To programy cyfrowej edukacji realizowane w świetlicy szkolnej oraz na lekcjach informatyki.

Uczniowie uczestniczą w ciekawych zajęciach. Pomagają animowanym bohaterom – Julii i Kubie rozwiązywać różne problemy, które stwarza Psotnik – ulubieniec dzieci. Uczą się jak korzystać z nowych technologii, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć w sieci wiarygodne informacje, jakie treści publikować. Dowiadują się jak unikać niebezpieczeństw w sieci. To wszystko poprzez zabawę. Realizując zadania zdobywamy punkty, które są wymieniane na nagrody. Otrzymaliśmy już tablet, książki, gry edukacyjne, audiobooki oraz materiały plastyczne. Wszystkie nasze relacje z zajęć oraz zdjęcia można znaleźć na stronie internetowej: megamisja.pl

#SuperKoderzy to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. W czasie trwania programu dzieci uczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii.

W ramach pozyskanego grantu zakupiliśmy 6 zestawów edukacyjnych do budowy robotów LOFI. Uczniowie klas IV-VIII w ramach zajęć pozalekcyjnych uczą się programowania w praktyce i pogłębiają wiedzę oraz tajniki mechatroniki. Rozwijają też kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i pracy w zespole. Być może w młodych programistach rozbudzą się przyszłe zainteresowania zawodowe. Programista to przecież zawód przyszłości!

Nie trzeba być ekspertem, by dołączyć do #SuperKoderów – wystarczą dobre chęci i otwartość na nowe technologie.